YURT İÇİ VE YURT DIŞI UÇAK BİLETİ

OTEL REZERVASYONU

YURT İÇİ VE YURT DIŞI TURLAR

OTOBÜS KİRALAMA

OTO KİRALAMA

 
HALEP-ŞAM TURU
SURİYE TURLARI

TUR DETAYI
Kalkış Yerleri :
1-)Seç Turizm Buhara Şube / 21:00
Güzergah:
GAZİANTEP-HALEP-HAMA-HUMUS-ŞAM
Ulaşım Türü:
OTOBÜS
Ücrete Dahil Hizmetler:
•Lüks aracımız ile Gaziantep gidiş dönüş ulaşım, •2 gece 4* veya 5* otellerde kahvaltı dâhil konaklama, •Özel restoranımızda 3 akşam yemeği, •Varış günü alınan ekstra sabah kahvaltısı. •Yemeklerde alınan 1 soft içecek, •Profesyonel Türkçe Arapça rehberlik hizmeti, •Araç içi sıcak soğuk ikramlar,
Ayrıca Ücretlendirilecek Hizmetler:
•Yurt dışı çıkış harcı 15,00 TL fiyata dahil değildir
Açıklamalar :
• En az 6 ay geçerli pasaport olması gerekmektedir. Pasaportlarda Filistin veya İsrail vizesinin veya girişinin bulunmaması gerekmektedir.
TUR PROGRAMI
1.2. Gün
21:00'da Acentemiz önünde buluşma ve Kilis Öncüpınar sınır kapısına varış ve işlemlerin ardından Şam’a hareket. Sabah saatlerinde Halid Bin Velid Camii’nde mola. Suriye’nin başkenti, Dünya Tarihi’nin en çok aralıksız kullanılan, 3 milyonluk (yaklaşık) nüfusu ile tarihte uzun yıllar anılmış Şam’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısı sonrasında Şam’daki şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler; Seyide Zeynep Camii, Şam Kalesi, Emevvi Camii, Osmanlı İmparatorluğu tarafından yapılan tarihi Hicaz Demiryolu İstasyonu, ünlü alıveriş merkezi olan Al Hamidiye Çarşısı [Kapalı Çarşı] ve Modern Çarşı gezisi bulunmaktadır. Akşam yemeğimiz öncesinde Şam’ı kuşbakışı seyredebileceğimiz Kasion tepesinde (rehberimizin uygun görmesi halinde) Nargile ve Kahve zevkini de yaşayadıktan sonra otelimize gidiyor. Akşam yemeğimizi Arap Müziği eşliğinde alıp, Şam’da ki otelimizde konaklıyoruz
14 EKİM 2009
Sabah kahvaltımızı otelimizde alıyoruz ve Halep’ e doğru yol alıyoruz. Hama’daki şehirlere suyunu dağıtan Roma döneminden bu yana kullanılan Asi Nehri üzerindeki devasa su değirmenlerini görüyor ve Homs (Humus) yolu üzerinden Öğle saatlerinde Halep’e varıyor ve hemen Halep’ de panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler; Zekeriya Camii, Selahattin Eyyubi tarafından yaptırılan Halep Kalesi, Al-Rahman Camii, tarihi Fransız Kilisesi, Yeni Halep Şehir Bölgesi’ni geziyoruz. Halep’ in ünlü çarşılarında alışveriş yapma imkânı bularak, dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Halep’ deki otelimizde.
4. Gün
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Kapalı çarşı turu ve alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrasında Gaziantep’e hareket ve turumuzun sonu.